Answer:
$0.520
Explanation:
To find the relative labor cost in each country, simply divide the production number by the total value used in the labor force (with all employees).
In China: $ 2.25 x 10 workers = $ 25 dollars a day with labor.
The cost per unit of production will be: 25/48 = $0.520