marthaa16Penaa marthaa16Penaa 13-03-2019 Mathematics contestada Find the price per unit for each item, then choose the best buy. a. Cereal, 10 oz. box for $5.90 would b. Cereal, 24 oz. box for $ 6.48 would The best buy would be