Respuesta :

♫ - - - - - - - - - - - - - - - ~Hello There!~ - - - - - - - - - - - - - - - ♫

Find the cost per candy:

90/1000 = 0.09

Multiply this by the number of candy pieces you need:

0.09 x 10 = 0.9

They would cost $0.90

Hope This Helps You!

Good Luck (:

Have A Great Day ^-^

↬ ʜᴀɴɴᴀʜ

Answer:

$0.90

Step-by-step explanation:

1000 = $90

Find out how much 1 piece of candy cost:

1000 ÷ 1000 = 1

90 ÷ 1000 = 0.09

Multiply to find out how much 10 pieces of candy costs:

1 × 10 = 10

0.09 × 10 = 0.90

10 pieces of candy = $0.90