MrMeatloaf MrMeatloaf 13-02-2019 Mathematics contestada I cannot understand this AT ALL. for some reason..help? 1) I bought apples -three for $1.49. What is the unit rate? 2) Simplify: 12(5x +4)-(24-12) 3) The sale price for Campbell's soup is 4 for $1.24. How much would it be for six cans of soup?4) 17+(-28)=