Respuesta :
Well, not quite to the answer before this. This is a proportion. Divide 9.57 by 3- you get 3.19. This is how much it costs for one box. Now, multiply 3.19 by 5; 15.95 is your answer. It costs $15.95 for 5 boxes of cereal.
Hope this helps! :D
Hope this helps! :D