princessjada24
princessjada24
15-11-2018
Mathematics
contestada
I really don’t understand this
Respuesta :
KingUziTVYT
KingUziTVYT
15-11-2018
4 pizzas because, 12 slices /3 per person =4 and 16 people /4 = 4 pizzas
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
Who was the first scientist to discover crystals?
There are 16 ounces in one pound. If 3.4 pounds of beefcost $4.95, what is the cost per ounce, to the nearestcent?
Which of the following is not a behavioral adaptation? A. A squirrel buries acorns to
at Alan's sports shop, GO FAST trainers cost £40.95 originally and there is a third off in the sale. At Irene's sport shop, GO FAST trainers cost £40.00 origi
What is the prefix of fossil?
What is the prefix of fossil?
A partial deck of cards was found sitting out on a table.If the partial deck consists of 6 spades, 3 hearts, and 7 diamonds, what is the probability of randomly
What did Confucius believe about good behavior?
What is the slope of any line parallel to the line 2x −3y = 7?
what does dna replication mean?