Respuesta :
Amount of raisins Jackson bought for $4 = 5 ounces
So, amount of raisins that Jackson can buy at $1 is = [tex]\frac{5}{4}[/tex]
= 1.25 ounces
Hence, Jackson can buy 1.25 ounce of raisins in $1.
Amount of raisins Jackson bought for $4 = 5 ounces
So, amount of raisins that Jackson can buy at $1 is = [tex]\frac{5}{4}[/tex]
= 1.25 ounces
Hence, Jackson can buy 1.25 ounce of raisins in $1.