Suppose that with a budget of $130, Deborah spends $78 on sushi and $52 on bagels when sushi costs $2 per piece and bagels cost $2 per bagel. But then, after the price of bagels falls to $1 per bagel, she spends $50 on sushi and $50 on bagels.