samibustamantep92356 samibustamantep92356 12-10-2018 Mathematics contestada Pears cost $0.92 per pound and apples cost $1.10 per pound. Mr. Bonilla bought 3.75 pounds of pears and 2.1 pounds of apples How much did he pay for the pears and apples?