Respuesta :
in order to solve this, you need to find the unit price.
this means you divide the price by however many units there are!
18/8 = $2.25 per flower.
Hope this helps!
this means you divide the price by however many units there are!
18/8 = $2.25 per flower.
Hope this helps!
Answer:
The cost of one sunflower is $2.25. :psksksksk
Step-by-step explanation:
All you have to do is divide 18 divided by 8. easypeasy. ;psksksksk