kyle11480 kyle11480 14-06-2018 Mathematics contestada Chuck stocks up for the winter, he buys 32 cans of vegetables, he pays 80 cents per can of tomatoes and 40 cents per can of corn, for a total of 18 dollars. how many cans of tomatoes did he buy