sydneythomas99 sydneythomas99 15-03-2024 Mathematics contestada Kayla and Mary buy a pizza for $30 that is half sausage and half cheese. They cut the pizza into 8 slices. if kayla likes cheese 4 times as much as sausage, what is Kayla’s value for the cheese part of the pizza?