Za pięć gruszek, które ważyły 1,45 kg, zapłacono 5,08 zł. Odpowiedz na pytania. Wyniki podaj z dokładnością do 1 grosza.

a) Ile kosztuje 1 kg gruszek?

b) Ile kosztowałoby siedem gruszek, gdyby wszystkie gruszki miały jednakowe masy?

A)

zł.

Odp.

zł, b)