TestSubject346 TestSubject346 12-02-2024 Mathematics contestada Flour costs $0.80 and sugar costs $0.50 a pound. An order of flour and sugar weighs 15 pounds and costs $9. I need a system of equations to represent the word problem. Can someone help me out?