Jason is considering purchasing a new machine to make plastic silverware. The machine produced 1,000 pieces of silverware in two hours. one box contains 50 pieces of silverware and sells or $3.00. If the machine costs $9.00 and runs for 24 hours a day, how many days will it take the machine to make enough silverware to pay for itself?