tramanhngohuynh tramanhngohuynh 14-01-2023 Mathematics contestada A 20 Oz alloy of platinum that costs S220 per once is mixed with an alloy that costs S400 per once. How many ounces of the S400 allow should be used to make an alloy that costs S300 per once? Please explain your equation and show work!