A baker sells bread for $3 a loaf and rolls for $1 each. The baker needs to sell $27 worth of baked goods by
the end of the day.
Graph the linear equation 3b + r = 27, where b is the number of loaves of bread sold and r is the
number of rolls sold.

A baker sells bread for 3 a loaf and rolls for 1 each The baker needs to sell 27 worth of baked goods by the end of the day Graph the linear equation 3b r 27 wh class=