kaitlyngunter16 kaitlyngunter16 12-01-2023 Chemistry contestada A winery has a ton of wine. It cost the producers of the wine $ 30,481.92 to make the wine. If the winery sells 5 oz. glasses of wine how much money does the winery need to charge to double their money on the ton of wine?