eeeegvhvvviyvyi eeeegvhvvviyvyi 12-01-2023 Mathematics contestada Julia has $80. She wants to purchase a nail paint set for $16 and earrings. She spends the rest of the money on earrings. Each pair of earrings costs $8. Write an inequality for the number of pairs of earrings she can purchase.