Shopping Two friends shop for fresh fruit. Elena buys a watermelon for $6.55 and 5 pounds of cherries. Taniy buys a pineapple for $2.15 and 4 pounds of cherries. Use the variable p to represent the price, in dollars, per pound of cherries. Write and simplify an expression to represent how much more Elena spent.