You and a friend go to Efren’s Tacos and Burritos for lunch. You order 2 tacos and 2
burritos for a total of $9.00. Your friend orders 1 taco and 3 burritos for a total of
$10.50. Create a system of equations and solve for how much each burrito costs and
how much each taco costs.
Use b as your variable for burritos and t as your variable for tacos.