At a candy store, Eva bought 2 pounds of jelly beans and 2 pounds of gummy worms for $26.
Meanwhile, Mimi bought 3 pounds of jelly beans and 2 pounds of gummy worms for $31. How
much does the candy cost per pound?
start with
m: cost per pound for Jelly Beans
n: cost per pound for Gummy Worms