jmarti7823 jmarti7823 15-11-2022 Biology contestada Sadie buys 6 postcards and 4 souvenir magnets for $ 16.90. Cruz buys 3 postcards and 3 magnets for $ 10.80. Which system of linear equations can be used to solve for the cost of each postcard, p, and each magnet, m?