ariyacarlisle175 ariyacarlisle175 14-11-2022 Mathematics contestada Rosario paid $2.50 for 3 pounds of apples. Select all of the rates that are equivalent to the rate Rosario paid. 6.RP.3, 6.RP.3b $0.80 for 1 pound 14.50 for 5 pounds $7.50 for 9 pounds $9.60 for 11 pounds $10.00 for 12 pounds