chizaramokonkwo9 chizaramokonkwo9 11-11-2022 Mathematics contestada kelsey has a bag full of jellybeans that weighs 3 1/2 pound. She gave her friend 1/3 of the bag. if she paid $2.58 per pound of jellybeans, how much money did she spend on the amount of jellybeans she gave away? (PLUS 25 POINTS)