dealbaa dealbaa 15-10-2022 Mathematics contestada HELP MEEEE PLEASEEEE A pound of peppers costs $0.62. The total cost varies directly with the pounds of peppers purchased. Write an equation that relates the total cost, c, and the number of pounds of peppers purchased, p.