lesedib2011 lesedib2011 13-10-2022 Mathematics contestada 6. A grocery store sells bags of oranges in two different sizes. The 3-pound bags of oranges cost $4. The 8-pound bags of oranges for $9. Which oranges cost less per pound? Explain or show your reasoning. (From Unit 2, Lesson 10.).