josiedesiree59 josiedesiree59 14-09-2022 Mathematics contestada A herbalist has 30 ounces of herbs costing four dollars per ounce how many ounces of herbs costing one dollar per ounce should be mixed with the 30 ounces of herbs to produce a mixture cost him $2.80 per ounce?