mirandaperez7921 mirandaperez7921 12-09-2022 Mathematics contestada Jenny's Bakery sells carrot muffins at 2 each. The electricity to run the oven is 120 per day and the cost of making one carrot muffin is 1.40 . How many muffins need to be sold each day to break even?