mrbrown2828 mrbrown2828 15-08-2022 Mathematics contestada A box of cereal can be purchased in the large size, which is 15 ounces for $3.64, or the family size, which is 24 ounces for $4.84. Which size box of cereal has the lowest price per ounce, and what is the amount?